Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

sofija! Can dance!

IMG_0530

Nadszedł ten czas. Szczerze powiedziawszy zastanawiałam się kiedy poprosi, lub kiedy zacznie mieć swoje pasje. Co się jej spodoba?

Zośka zafascynowała się tańcem.  Teledyski i własne układy taneczne wymyślane na poczekaniu przerabiamy praktycznie codziennie, urządza nam nawet pokazy!

Bez większego namysłu postanowiliśmy zapisać ją na dodatkowe zajęcia z tańca.  Pani ma z nią urwanie głowy, bo nasze dziecko zerwało się ze smyczy -w końcu!  I niezbyt chce słuchać poleceń.  Dlaczego zerwała się ze smyczy? Od 2 a prawie 3 lat była pod wiecznym nadzorem mamy i cioć pracujących z nami w przedszkolu i żłobku. Dopiero teraz – po raz pierwszy- została odcięta pępowina a Zofia raz w tygodniu zostaje odtransportowana na zajęcia.  Normalne dzieci przechodzą ten etap w momencie gdy rodzic zapisze je do jednej z dwóch instytucji, które sprawują opiekę nad małym człowiekiem.

Cieszę się, że wybrała sama. Dlaczego?

Bo nie zarzuci mi kiedyś , że zapisałam ją na zajęcia, które były realizowane dla zaspokojenia moich niespełnionych ambicji.

Mnie nie jestem zbytnio po drodze z zajęciami ruchowymi, choć to wstyd. Przecież każdy rodzic powinien zaszczepić w dziecku miłość do sportu, ruchu i ćwiczeń. U mnie z tym niestety nie jest tak fajne, ale o tym może kiedy indziej.

Cieszy mnie tutaj najbardziej to, że stała się kreatywna. Sama wymyśla,w empiku ogląda płyty i pyta czy to taka muzyka do której mogłaby zatańczyć w domu. Kiedy nie widzę zamyka się w pokoju i 'tworzy' po to by za chwilę zastukać we framugę drzwi i zapytać czy przyjdę popatrzeć.

Zajęcia taneczne są według mnie świetną formą spędzania czasu dla dzieci w każdym wieku. Korzystnie wpływa na rozwój psychofizyczny.  Dzięki nim dziecko ćwiczy koordynację ruchów, kształtuje poczucie rytmu muzycznego, ale przede wszystkim dziecko ma możliwość rozładowania swojej energii i swoich emocji. Może się wyżyć, wyskakać i wykrzyczeć (jeśli instruktor na to pozwoli.) Taniec wymaga także dyscypliny, wykonywania określonych ruchów w określonym tempie i czasie.

Teraz, kiedy dzieci zasypywane są nowinkami elektroniki i większość czasu spędzają przed szklanym – sory- ledowym ekranem – zajęcia są moim zdaniem świetną motywacją do wykonywania  ćwiczeń ruchowych, wtedy organizm rozwija się lepiej. To także zabawa, dzieci najlepiej uczą się w taki sposób. Gdybyście zobaczyli ich skupiony wzrok, uśmiech na buzi – sami zaczęlibyście tańczyć.

IMG_0529 IMG_0528 IMG_0527

Zosia ze zniecierpliwieniem czeka na każdy poniedziałek by móc spotkać się z dziećmi z grupy tanecznej i by zobaczyć ciocię.

Ja – dzięki zafascynowaniu Zosi odkryłam świetne zajęcia dla przedszkolaków 🙂

Ze swojej strony serdecznie  polecam Fit Dance Wadowice. Panią Inez oraz Panią Klaudię, których pracę z dziećmi widziałam i jestem w pełni usatysfakcjonowana. Co tam ja… dzieciaki są szczęśliwe!