Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

Quo vadis ?

Kie1984-big-brotherdy temat zaczął jeden z wykładowców na studiach, nie miałam zbyt wielu spostrzeżeń by się nimi podzielić. Dopiero po tej rozmowie otwarłam szeroko oczy i umysł i stwierdziłam – cholera! On ma rację!

Włącz telewizor.

Ja nie miałam na to wcześniej czasu. Teraz kiedy przed południem wyciągam komputer i zasiadam do pracy, by nie umrzeć z ciszy włączam ‘cokolwiek’. Dopiero kiedy praca się kończy zauważam, że programy powtarzają się każdego dnia. Ciągle klikając 1 widzę jakieś durne true story, drama show lub … chwila, chwila… jak to się nazywało? ‘serial paradokumentalny’.

Pierdoły jakich mało. Zastanawiałeś się kiedyś co mają na celu? Dlaczego od 8 do 17 lub nawet dłużej nie jesteśmy w stanie wyszukać czegokolwiek na poziomie? Dlaczego nie ma filmów o jakiejś rozwijającej tematyce? Dlaczego nie możemy oglądnąć czegokolwiek co pozwoli nam otworzyć umysł, rozwinąć słownictwo lub chociaż pozwolić na włączenie telewizji przy dziecku?

Ludzie patrzą w te mądrości, którymi zalewa nas niemalże każda stacja telewizyjna – chcą się odmóżdżyć, zrelaksować, czasami wciągają się w te historie przedstawiane przez żenujących ‘aktorów’, którymi są prawdopodobnie ludzie z łapanki na ulicy.

Co oglądasz najczęściej? Tylko nie oszukuj!

Kiedy obejrzałeś choć teatr telewizji? Kiedy wysłuchałeś audycji w radio? Kiedy przeczytałeś gazetę?

Byłeś w kinie?

Idę do kiosku po gazetę.

Jako dziecko pamiętam stosy gazet. Szarych gazet z informacjami, które guzik mnie obchodziły. Ludzie w kolejce mieli swoje ‘teczki’, które codziennie opróżniali. Pani z kiosku odkładała im gazety codzienne, dzienniki, publicystykę… ( wiem to teraz, wtedy te gazety wyglądały co najmniej jak papier toaletowy).

Co widzę po 20 latach podchodząc do tego kiosku? Kolejka.  Na okienku wyłożone gazety o tytułach tak przeróżnych i prze-śmiesznych, że czasem aż oczy bolą. Wszystkie są kolorowe, plotkarskie, nie wnoszące nic do naszego życia poza ‘niusami’, która gwiazda lub pseudo gwiazdka ma z kim dziecko, kto kogo zostawił a kto pokazał majtki lub inną część ciała na jakiejś ‘gali’.

Gdzie my żyjemy i do czego dążymy? Kto ma nas kształtować w takim świecie? My sami nie mamy czasu bo zasuwamy dzień za dniem, od świtu do nocy, praca –dom – dzieci- sprzątanie – chwila dla siebie i znowu to samo. W tej chwili dla siebie szukamy zazwyczaj czegoś w Internecie lub telewizji jako środkach przekazu bo tak jest wygodniej.

To co nas otacza wpływa skutecznie na nasze ogłupienie. Tylko kto zastanawia się – dlaczego?

Bo szarą masą, która zaczyna zauważać tylko błahe sprawy łatwiej zarządzać. Bo za niedługo staniemy się tłumem odmóżdżonych zombie, które jest skutecznie sterowane przez wielką maszynę, która pozbawia nas szarych komórek. Nie czytamy, nie oglądamy i nie dokształcamy się, ciągle gonimy za pieniędzmi by było za co żyć. Tylko znowu pojawia się pytanie… czy to przypadek?

Czy przez przypadek społeczeństwo tak funkcjonuje? Komu na tym zależy?

Może wracamy do „1984”? A może niebawem okaże się, że całe nasze życie to fikcja i jedno wielkie ‘Truman show’?

Nie wiesz o czym piszę?

A powinieneś.