Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

Popcoolturowy Quizz

Od miesiąca próbuję zrecenzować PopCOOLturowy quizz i uwierzcie mi, że dopiero po obejrzeniu filmiku FoxGames pokazującego zasady gry – zrozumiałam o co w nim chodzi.
Żenujące,ale lepiej późno niż wcale.

Nie mamy świadomości jak wiele jest … bezużytecznych informacji. Z niektórych pytań można się pośmiać, niektóre mogą nas zaszokować.

PopCOOLturowy Quizz

Gra została stworzona przez Martina Nedergaarda Andersena. W Polsce została wydana przez FoxGames
Ładne pudełko z estetyczną grafiką kryje w sobie 202 karty z pytaniami, kostkę do gry (wartości 1-3), 64 żetony obstawiania (1-8) w ośmiu kolorach, 24 żetony z odpowiedziami A,B,C w ośmiu kolorach.

Cel gry

poza fajną zabawą, to zdobycie jak największej liczby punktów.
Grę rozpoczyna gracz, który posiada największą wiedzę ogólną. Kostką rzucamy by określić wartość jaką gracze będą obstawiać (najniższa, średnia, najwyższa).
Najważniejsze w tej grze jest to, by NIE CZYTAĆ ODPOWIEDZI. Przeciwnik ma spośród trzech propozycji wybrać tą, której wartość będzie najwyższa/najniższa/średnia (w zależności co zostało wyrzucone na kostce).

Gracz, który udzielił poprzedniej odpowiedzi układa swoje żetony na środku stołu, natomiast gracz, który udzielił złej odpowiedzi odkłada swój żeton (ZAKRTY) z powrotem do pudełka.

Wytęża umysł

Pozwala nam na zdobycie wiedzy, która do niczego nam się nie przyda, ale nie nudzi. Nie zniechęca. Fajna zabawa dla mniejszych i większych. Uczy dystansu i szacowania.
Myślę, że najlepiej sprawdzi się na domówce – zakrapianej, by łatwiej było zrozumieć zasady 😀