Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

Pomponowa Miłość ;)

Zakochałam się! Od pierwszego wejrzenia! Nie sądziłam, że wyprodukuję samodzielnie taką ilość kulek, które najwspanialszy książe nazwał… myjkami 🙂 no cóż, prawda jest taka że można je pomylić z myjką póki się ich nie dotknie 🙂

Zrobić je może każdy! Szybko, tanio, łatwo i przyjemnie …. choć po przycinaniu brzegów trzeba mieć nadludzką cierpliwość by wytrzepać z siebie kawałeczki odciętego tiulu, które gryzą bardziej niż najwstrętniejszy sweter.

Zaczniemy od tego co zwykle czyli listy i ustalenia, że szablon na pompony to koło o wymiarze 10 cm. na większe potrzebny będzie tiul w większej ilości bo już analogicznie na 20 cm pompony 'wchodzą’ dwie rolki.

Co potrzebujemy?

zz

-tiul na rolce 9×15 (jedna rolka-jeden pompon) NIE NADAJE SIĘ TIUL Z PASMANTERII – jest za sztywny.

-ostre nożyczki

-tektura (może być pudełko po butach)

-wstążka, sznurek na którym zawiesimy pompony

– na koniec – odkurzacz!;)

1. Zaczynamy od narysowania i wycięcia okręgu z dziurką w środku. Promień ma 10 cm w środku otwór z promieniem 3 cm.

zz2

2. Z rolki tiulu ucinamy kawałeczek materiału. Posłuży nam do związania materiału. nie musi być ani równy, ani mierzony. Przy większej produkcji możemy wykorzystać ścinki z poprzednich pomponów.

zz3

 

3.Okrąg nacinamy wewnątrz- delikatnie i dosłownie na 0,5-1 cm. składamy na pół i przeciągamy nasz kawałek materiału przez nacięcia. Później musimy pilnować by wystający 'sznureczek’ nam nie uciekł.

zz4

4. Rozwijamy tiul (nie cały, tylko początek) palcem przytrzymujemy brzeg początku rolki przyłożony do wykroju. i nawijamy miejsce w miejsce, bez odstępów, grubo tzn warstwa na warstwę. Tak do końca rolki. Im więcej warstw tym grubszy pompon.

zz5

5. Szukamy sznureczka i wiążemy na supełek . Następnie szukamy miejsca złożenia w środku wykroju z kartonu, wciskamy nożyczki i przecinamy w miarę możliwości – równo. Jeśli trochę wam 'zejdzie’  – nic nie szkodzi, wyrównamy to na końcu.

zz6

6. Po przecięciu pompon wygląda jakby dopiero co się obudził 😀

chwytamy za sznureczek i wyciągamy go z formy.

zz7

7.Pompon przycinamy na brzegach, można to zrobić bardzo łatwo- po wyjęciu z formy musimy zacisnąć pompon na płasko, będzie wyglądać jak muszka/kokardka, chwytamy w dwa palce i tniemy na równo – albo docinamy jak żywopłot 🙂

zz8

8. U nas produkcja nie skończyła się na kilku sztukach 🙂

zz9

 

I co? takie trudne?:)