Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

Ozdoby zimowe last minute – śniegowa chmurka

Święta świętami, ale śnieg już stara się wedrzeć do naszej pogody. Śniegowa chmurka wisząca w oknie dziecięcego pokoju doda mu uroku i stworzy magiczny klimat.
Wykonanie chmurki jest banalnie proste. Wystarczy znaleźć 30 minut na jej wykonanie 🙂

 

Co będzie nam potrzebne?


-wydrukowane chmurki, lub własny szablon
-styropianowe kuleczki
-nożyczki
-sznurek
-dwa arkusze białego filcu
-owata/ kulka silikonowa/ wata
-maszyna do szycia lub igła z nitką

img_7453img_7454 img_7456 img_7461

 

Drukujemy sobie chmurkę (małą) .lub Dużą
Odrysowujemy na podwójnie złożonym filcu i wycinamy. Przeszywamy ok 0,5 cm od krawędzi, zostawiając dolną część nie zaszytą – tutaj doszyjemy później sznureczki z kulkami śniegu.

 

img_7462 img_7463 img_7464

Wypychamy chmurkę watą.

img_7470 img_7471

Sznurek naciągnęłam na igłę o największym oczku i kolejno, razem z Zosią , nawlekałyśmy na niego kuleczki. Styropian jest mięciutki, więc igła wchodzi w niego bez prolemu.

img_7472 img_7473 img_7474

Na sam koniec sznureczki wszywam w dolną otwartą część chmurki, przeszywam prostym ściegiem, doszywam wstążeczkę lub sznureczek, na którym zawieszę chmurki.

Zabawa przy realizacji tego pomysłu była bardzo wesoła. Kulki uciekały, niektóre zjadał Iwurzasty. Zosia była dumna z wykonanej pracy i to było dla mnie najważniejsze.

Chmurki są ciekawą ozdobą pokoju dziecka, sposobem na nudę oraz fajnym pomysłem na realizację okołoświątecznych warsztatów. Zamiast kulek można wykorzystać różne cekiny, które będą połyskiwać w świetle dziennym lub odbijać światło lampek choinkowych. Możemy wykorzystać również – gotowe waciki kulki, które będą wyglądały jak prawdziwy puszysty śnieg.

To nic trudnego. Myślę, że spokojnie można zrealizować ten projekt z 2 -3 latkami, które z chęcią będą nawlekać kulki, wypychać chmurki lub wycinać z filcu. Własnoręcznie wykonywane ozdoby to duża fajda nie tylko dla dzieci ale także dla rodziców. Za rok, o tej samej porze zaczniesz przeglądać pudełko z ozdobami i pomyślisz –
„Kurde, zrobiliśmy to razem….”  i nie zapomnij pomyśleć „Dobrze, że na milkii.pl znalazłem/znalazłam szczegółową instrukcję” 😀
fb_img_1478463751839
Już niebawem zaproszę was do kolejnego DIY Gwiazdka z rolek po papierze toaletowym. Smarkajcie dużo – rolki będą nam potrzebne!:)

Do zobaczenia!