Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

O docenianiu słów kilka…


Za czasów mojej szkoły podstawowej lub gimnazjum co chwilę ktoś mówił „ucz się albo… będziesz siedzieć na kasie,sprzątać ulice,kopać rowy…”. Wtedy , dla dziecka miało znaczyć to tyle co będziesz nikim. Popychadłem. Przecież musisz być lepszy, musisz mieć wykształcenie,musisz… .
Nie godzę się na to i nie praktykuję tego w wychowywaniu dzieci. Osobiście uważam, że ludzie wykonujący pracę fizyczną, pracujący w usługach, sklepach zasługują na dużo większy szacunek. Jak w ulu-co ci z królowej jeśli nie ma pszczół robotnic? Co Ci z wykształcenia jeśli nie stać Cię na szacunek, kulturę?
Nie będzie Pań na kasach to gdzie zrobisz zakupy? Nie będzie osób do sprzątania ulic to jak bedzie wyglądało Twoje miasto?
Każdy zawód jest potrzebny. Każde ręce do pracy są na wagę złota. Nieistotne kim jesteśmy.
-czym się zajmujesz?
-jestem kosmetyczką/fryzjerką.
-aaa to nie skończyłaś żadnej szkoły…
A teraz powiedzcie mi ilu z was korzysta z usług beauty? Ile osób teraz będzie pozbawionych tych przyjemności? Fryzjerzy i kosmetyczki także się kształcą. Odbywają kursy,szkolenia, uczą się nowości by podążać za zmianami i nowoczesnymi metodami pracy.
Powinniśmy się szanować. Być dla siebie dobrzy.
Dzieciom mówię, że trzeba doceniać każdą pracę. Zarówno kasjera jak i dyrektora. To nie jest istotne na jakim 'stołku ’ ktoś siedzi.
Teraz widzimy,że wirus sieje spustoszenia nie tylko w sferze zdrowia,ale także w sferze gospodarczej. Firmy zwalniają pracowników, zamykają się, tną koszty. O pracę boi sie praktycznie każdy. Pod sklepami tworzą się gigantyczne kolejki. Kasjerki pracują, kurierzy dostarczają paczki, listonosze roznoszą pocztę, prace przy budowach trwają. Doceńmy ludzi, których do tej pory nie potrafiliśmy docenić. Wiem,że w urzędach, firmach także pracują ludzie ,ale mają (powinni mieć) większą ochronę niż Ci powyżej.

Podziwiam ludzi pracujących na stanowisku obsługi klienta bo wiem,że ludzie bywają…trudni. Często obrywa sie im za zły dzień klienta. Bo kolejka za długa, bo towar wadliwy, bo paznokieć się złamał.

Każdej osobie,która pozostaje czynna zawodowo w tym czasie dziękuję osobiście za to,że jest. Za to,że mogę zrobić zakupy,odebrać przesyłkę, zjeść świeży chleb. Czasami wystarczy zwykłe DZIĘKUJĘ. Pamiętaj o tym.

Jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni. Bez względu na wiek,wykształcenie czy status materialny. Czas jest ciężki dla nas wszystkich. (chyba,że handlujesz papierem toaletowym i rękawiczkami jednorazowymi).