Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

Niepotrzebne gadżety przyszłej mamy

W poprzednich ciążach byłam niezdecydowana jeśli chodzi o różne nowinki. Z jednej strony chciałam kupować wszystko co wpadło mi w ręce a z drugiej rozsądek podpowiadał, że wcale nie jest mi to potrzebne. Tym razem, jako że i trzecia ciąża w moim wypadku to szaleństwo – stwierdziłam, że czas spróbować czegoś fajnego.

Detektor tętna płodu może uspokajać mamy, których wcześniejsza ciąża była problemowa, lub te, które pierwszy raz są w ciąży i czują niedosyt wizyt u ginekologa. Detektor może też napędzić strachu. Dlaczego? Na przykład dlatego, że znalezienie tętna nie zawsze jest takie proste. Nie znalezienie go wywołuje zwykle mega nerwy.

CENA

Koszt na allegro to zazwyczaj 100-300 złotych. Trzeba się natomiast liczyć z tym, że tańsze egzemplarze mogą być gorszej jakości przez co w odbiorze możemy słyszeć duże szumy.

PO CO?

Dla swojego spokoju, radości mojej i dzieci. Tętno słychać już przez detektor od około 12 tygodnia ciąży. Śmieszny gadżet, który między 17 a 21 tygodniem ciąży – gdy czekałam na ruchy Idy dawał mi spokój. Uspokajał mnie gdy nie czułam ruchów. Cieszyły także dzieci, które same szukały tętna, dotykały brzucha, a także próbowały znaleźć bicie własnego serca.

CO WYBRAŁAM?

Model JUMPER , za 229zł z wysyłką. Czy było to niezbędne? Zupełnie zbędne, ale sprawiło nam to dużo radości. Zrealizowałam swoją ciążową zachciankę, bo jedzenie przestało mi smakować, bo wina niewolno pić – chociaż pierdoła wywołała wyrzut pieniędzy i endorfin 😀
Jeśli drugi raz miałabym podjąć taką decyzję to podjęłabym ją bez wahania. Uwierzcie mi na słowo, że to niewielkie urządzenie uspokajało mnie wiele razy. Teraz kiedy Ida waży tyle co dwie paczki cukru jest raczej zbędne, ale pamiętam panikę kiedy wiedziałam, że w poprzednich ciążach czułam już ruchy dziecka a to już trzecia ciąża więc powinnam wszystko czuć szybciej niż poprzednio. Wiem, że to mylne stwierdzenie, bo każda ciąża jest inna, ale to co same sobie wkręcamy będąc w ciąży często jest irracjonalne.