Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

Książki z charakterem – mr. men i little miss

„Mr. Men” i „Little Miss”to książeczki, które wpadły mi w ręce już dawno, ale w wersji anglojęzycznej. Niedawno Biedronka zaoferowała je swoim klientom. Kupiłyśmy z Zochą kilka sztuk i zaczęłyśmy czytać.

Książeczki są niewielkie, można powiedzieć – kieszonkowe. Czyta się je bardzo lekko, przyjemnie. Opowiadają o różnych typach ludzi. O różnych charakterach i o nauczkach jakie dostają postacie robiące złe rzeczy. Wiele z nich przechodzi przemianę jakiej się nie spodziewamy.

Książeczki doskonale sprawdzą się jako rozpracowanie emocji i zachowań dzieci tak młodszych jak i starszych.
Doskonałe dla przedszkolaka i starszaka. W ofercie znajdziemy aż 35 pozycji. Ilustracje są estetyczne, delikatne i proste. Odzwierciedlają to co dzieje się w książce i nie rozpraszają.

W naszym przypadku najbardziej trafna okazała się Mała Uparciuszka. Co najbardziej podoba mi się w tych książkach? Krótkie zdania, wygodna do czytania czcionka i wielkość książeczki, którą można wsadzić do torebki lub plecaczka dziecięcego. Poza tym większość tytułów tej serii traktuje o zachowaniach większości dzieci w wieku przedszkolnym 🙂