Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

Dreamcatcher

IMG_20150817_110740

 

Łapacze snów zwykle wieszane były nad posłaniem lub przy wejściu do domostwa indiańskiego. Według wierzeń niektórych plemion Indian Ameryki Płn. (m.in. Kri, Odżibwejowie) sny nawiedzające śpiących w domu musiały przejść przez amulet. Gęsta sieć miała przepuszczać jedynie dobre sny, a zatrzymywać nocne mary, które ginęły wraz z pierwszymi promieniami słońca. Taki sen miał łapać się w sieć i spływać po piórach.
-wikipedia-

 

Szukając ciekawych pomysłów na upiększenie dziecięcego pokoju trafiłam na przepiękne łapacze snów w delikatnych pastelowych kolorach. Wykonanie ich nie jest zbyt trudne ani czasochłonne.

Co będzie nam potrzebne?

-tamborek (kółeczko do haftowania)

-wstążki, koraliki, piórka, cyrkonie,sznurek i to co tylko się nam zamarzy 😉

-koronka lub serwetka

-kordonek

-igła

 

 

 

 

1.Nawlekamy kordonek na igłę, i zaczynamy obszywać środkowe kółko tamborka. Szyjemy tak jak poniżej ( na ołówku 🙂 )

mat

2. Następnie wszywamy koronkę w kółko – przyszywamy do nitki/kordonka. obcinamy wystające nitki.

 page  

3. Ozdabiamy wg uznania, standardowe łapacze snów powinny posiadać pióra. W zależności od płci i tego czyje sny będą przepływać przez łapacz dobieramy kolorystykę 🙂 

U nas jeden należeć będzie do Zosi a drugi do Iwa.

pageiooo'lp

 

możemy zawiesić koraliki, przyszyć je, piórka połączyć nitką i owinąć górę wstążką tak jak zrobiłam to ja. na końcu przywiązujemy sznurek do tamborka zewnętrznego. Nakładamy zewnętrzny tamborek na środkowy (ten w który wszyliśmy koronkę) dokręcamy zacisk u góry.

4. owijamy metalowe pokrętło ( bo po co ma być na wierzchu ?:) ) na końcu przewlekamy dłuższy kawałek wstążki – jeśli tak jak ja nie wiecie gdzie będzie wisiał łapacz – lepiej by wstążki było dużo, dużo więcej. 

,,lll

 

5. Gotowe łapacze 🙂 

mm

 

 

Życzę udanej zabawy 😉