Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

Co czytają 7 latki? Królik i Misia-sposób na przekąskę!

Książki dla dzieci czytam z przymusu jakim jest moja praca, ale także po to by spędzić czas z moimi dziećmi. Najczęściej jednak zasypiam w połowie książki bo treści są dla mnie mało ciekawe.

Błąkając się po empiku w oczy rzuciła mi się książka „Królik i Misia – sposób na przekąskę” Wydawnictwa Zielona Sowa.

Do tej pory to wydawnictwo kojarzyło mi się z opracowaniem lektur szkolnych, które mordowałam przed maturą.
Przywiozłam książkę do domu i następnego dnia zaczęłyśmy ją czytać z Zośką.

Wciągnęłyśmy ją dosłownie na raz! W życiu się tak nie uśmiałam!
Książka jest fantastyczna choć niektórych może zszokować, zdziwić lub zniesmaczyć. Nie wiem czy ta książka nie jest wspanialszym prezentem dla dorosłego niż dla dziecka. W końcu każdy z nas jest nadal dzieckiem!

O czym jest książka?

Królik i Misia to para, która się uzupełnia. Są fajnymi kolegami, Królik ma nieco podejrzliwą naturę a Misia to jego głos rozsądku. Podczas kąpieli w jeziorze coś niespodziewanie przelatuje nad ich głowami z ogromną prędkością i wpada z impetem do wody. Po chwili Misia wyciągnęła mokre coś z wody i oboje z Królikiem zaczynają się zastanawiać co to za stworzenie?

Królik – istota o niesmacznych zwyczajach i o podejrzliwej naturze próbuje dociec czy pojmany przez nich przybysz jest dwumetrowym bekającym zabójcą czy nieszkodliwym ptaszkiem. W rozwiązaniu tej zagadki pomaga mu Misia, dzięki której Najgorszy Dzień W Życiu Królika stanie się Najlepszym Dniem W Jego Życiu!

Wspaniała książka, w której nie zabraknie miejsca na morał. Zwierzątka w delikatny sposób mówią o sprawach, których w przeciętnej książce nie znajdziemy. Każda kolejna strona pokazuje nam, że z dziećmi możemy czytać o różnych sprawach a najfajniejszym tematem do rozmowy z dzieckiem są przecież sprawy niesmaczne! Kupa, pupa i bekanie to tematy może mało przyjemne, poważane i akceptowane ale dają dużo frajdy! (jakkolwiek to nie brzmi)

Czy zwierzaczek okaże się zabójcą? Co stanie się z Misią po zjedzeniu zbyt dużej ilości jagód? Jak dzięcioł odwdzięczył się Królikowi? I wreszcie CO JEST BRĄZOWE I MIĘKKIE?!

Na to i wiele innych odpowiedzi znajdziecie odpowiedź w najlepszej książce dla dzieci „Królik i Misia – sposób na przekąskę” Wydawnictwa Zielona Sowa.