Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

Centrum Nauki Experyment Gdynia

Wstyd przyznać, ale nigdy wcześniej nie zabierałam swoich dzieci w takie miejsca. Jako przyszły pedagog powinnam była mieć więcej wiedzy, zainteresowania i zaangażowania w rozwój małych umysłów, które chłoną wiedzę szybciej niż gąbka.

Warsztaty dla blogerów odbywają się w Parku technologicznym w Gdyni. W tym samym budynku znajduje się Centrum Nauki Eksperyment.

Zarówno dorośli jak i dzieci znajdą w nim wiele ciekawych zajęć dla siebie, mnóstwo zadań do rozwiązania, aktywności, które poruszą nie tylko umysł ale i ciało.

Co zobaczysz?

Niezwykłe wynalazki Leonarda da Vinci

łamigłówki, które pochłonęły dużego Miłka na dłuższą chwilę. Zosia dostrzegła jeden bardzo ważny aspekt tych zabawek – nie są z plastiku a jednak są fajne.


Drzewo życia

Główne stanowisko tej ekspozycji to ogromne drzewo na którego niezwykłej koronie śpiewają najróżnejsze ptaki, któych odgłosy musimy zlokalizować. Drzewo stanowi także taras widokowy, z którego możemy zobaczyć każde z dostępnych stanowisk. Tuż obok znajduje się stanowisko paleontologiczne. Wewnątrz drzewa dzieci i dorośli mogą doświadczyć ciekawego zjawiska… nie zdradzę jakiego – przekonaj się sam!
Zapewne nie raz i nie dwa wypalisz z niedowierzaniem – łaaał! nie miałem pojęcia!

Czy warto?

Tak! Tak! Tak! Zośka już pyta czy w tym roku będziemy mogli zajrzeć ponownie do Experymentu!
Miejsce jest dostosowane dla dzieci, rodzin i niedowiarków. Czas przebywania na terenie wystawy jest nieograniczony, atrakcje można odwiedzać kilka razy bo nacieszyć się ich funkcjami. Zobaczyliśmy tyle ciekawych rzeczy, że nawet wyrwanie się z plaży pełnej piachu nie było tragedią a radością 😀
Miejsce jest warte każdej wydanej złotówki, poświęconej minuty i straconego czasu w wodzie.

Naszymi faworytami był kącik iluzji, kamery termowizyjne, złudzenia optyczne i zmysły! 🙂
Zachęcam was do odwiedzenia tego miejsca w Gdyni podczas jesiennej pogody w tym momencie lata 😀
My będziemy tam na 100 procent w najbliższych tygodniach by na nowo zobaczyć ogromny nos kichający kulkami oraz pokręcić maszyną, która wytwarzając ciśnienie wypycha piłkę w górę!