Blog

Enthusiastically impact plug-and-play value afters market models

Był taki ktoś

Był taki ktoś. Był. Dziś żyje, ale nie ma go już w moim życiu. Odrzuciłam, odeszłam i nie wracam do tematu związanego z nim. Nie wracam tylko pozornie bo myślę o nim kiedy robię najprostsze rzeczy, jednak poczucie krzywdy i realna krzywda, którą wyrządził odsuwają od tych myśli pozytywne uczucia.

Myślę o nim kiedy smażę naleśniki i słyszę w głowie ‘wylewaj na środek i kręć delikatnie patelnią…’, kiedy obieram ziemniaki ( brzmi śmiesznie, prawda?) i słyszę znowu ‘ będziesz jeść to co obrane czy to co obierasz?”

„Brawo! Tak! Do tego służy końcówka noża!” Myślę, kiedy okrywam dziecko w nocy i prosi by przykryć ją ‘jak kanapkę’.

W myślach się uśmiecham, bo przywołuje mi to obraz mnie, jako kilkuletniej dziewczynki proszącej o to samo.

Jednak myślę też o nim kiedy moje nerwy sięgają zenitu, kiedy Zośka doprowadza mnie do szału i wydaje mi się, że w żaden  racjonalny sposób nie poradzę sobie by powstrzymać swoje emocje. Wtedy widzę uniesioną rękę, słyszę swój płacz i czuje to samo nieszczęście jakie czułam mając kilka lat. To nieszczęście to tylko kropla w morzu tego co się stało. Bo przecież kilka klapsów, czy łomot nie skreślają od razu człowieka. Nie, człowieka nie skreślą, ale skreślą kogoś zupełnie wyzutego z wszelkiego człowieczeństwa dla którego własne pobudki są ważniejsze, kogoś kim rządzi inna siła.
Nauczyłam się szybko dorastać i przechodzić na wyższe etapy rozwoju emocjonalnego (tak to nazwę nieco na wyrost)

Czasami dzieciństwo nie trwa długo. Czasami wcale nie jest tak jak widzą to inni, nie jest wesoło i kolorowo. Nie jest nawet ‘fajnie’ bo masz wszystko. Co z tego?

Kiedy nie jest stabilnie – nie masz nic. Kiedy nie wiesz co zastaniesz jak wrócisz, kiedy nie chcesz wracać.

Zamykasz drzwi. Wychodzisz i nie wracasz. „To przez Ciebie”. Przez 4 latkę? Śmieszne. Śmieszne i żałosne jest to, że dorosły tak łatwo potrafi zrzucić z siebie winę. Czego uczy takim zachowaniem?

Znajdujesz oparcie. Dlaczego jest dorosłą osobą? Dlaczego nie szukasz rówieśnika? Dlaczego , dlaczego i dlaczego…. Ciągle pojawia się nowe pytanie.
A odpowiedź sprowadza się do jednego zdania- Bo był taki ktoś..

20140719_140648